Android İle Chrome OS Arasındaki Çekişmenin Sonucu

Bir kaç yıl önce Google Android ve Chrome OS işletim sistemlerini duyurduğunda iki işletim sisteminden hangisinin kazanan olacağı hangisinin ise yok olup gideceği merak konusuydu. Google Chrome OS için sonun…

 

android-ile-chrome-os-arasindaki-cekismenin-sonucu-6111016

 

Bir kaç yıl önce Google Android ve Chrome OS işletim sistemlerini duyurduğunda iki işletim sisteminden hangisinin kazanan olacağı hangisinin ise yok olup gideceği merak konusuydu. Google Chrome OS için sonun başlangıcı yeni Pixel olabilir. Android Police’in raporuna göre yeni Pixel C’nin işletim sistemi Android’in son sürümü olacak. Bu Android’in Pixel cihazları için ilk defa kullanılması anlamına geliyor. Chromebook ailesinin Pixel serisi ilk defa 2013 yılında tanıtılmıştı. Bugüne kadar Google ChromeOS ile Android arasında ki çizgiyi korumuştu. Google’ın web browserı Chrome bazlı ChromeOS geleneksel dizüstü bilgisayarlar ve bilgisayar benzeri cihazlarda bulunuyordu.

Android ise tabletler, telefonlar ve son zamanda artış gösteren saatler ve televizyonlar gibi daha düşük donanımlı cihazlarda yer alıyordu. Yeni Pixel C, Microsoft Surface benzeri hibrid bir bilgisayar, tablet benzeri bir ürün olacak. Yanında takılabilir klavyesi ile birlikte gelecek. Bu konuda ChromeOS yerine Android işletim sistemine sahip olması aslında sürpriz değil. Bir diğer değişik ise yeni Pixel C’nin Chromebook markası altında olmaması. Yinede Android’in büyümesi Google’ın Chromebook ailesi için işletim sistemi planlarında yapılacak olan değişikliğin bir göstergesi olabilir.

 

“Android İle Chrome OS Arasındaki Çekişmenin Sonucu” için bir cevap

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir