iPhone 7’de şarj sürprizi

Yeni iPhone‘un hızlı şarj özelliği ile geleceği iddia ediliyor.

Apple’ın Eylül ayında piyasaya çıkması beklenen yeni nesil iPhone’unda oldukça önemli yeniliklere gideceği iddia edildi. Yurtdışı kaynaklı teknoloji sitelerinde, iPhone 7’de hızlı şarj özelliğinin olacağı belirtildi.

ŞARJI 2 GÜN GİDECEK

İddiaya göre iPhone 7’nin şarjı 2 gün gidecek. iPhone 7’nin tasarımında da büyük değişiklikler olacağı belirtilirken, home tuşunun da olmayacağı öne sürüldü.

Yeni nesil iPhone hakkında henüz resmi ağızlardan açıklanan bir bilgi bulunmuyor.

iPhone güncellemesinde dikkatli olun

 

 

iOS 9.1’i güncelleme işini akşama bırakmayın neden mi? İşte cevabı

Dünya teknoloji devi Apple’ın geçen hafta yayınladığı son güncellemesi iOS 9.1’le ilgili olarak şikayetler sosyal medyada paylaşılırken bazı kullanıcılar cihazın gece yarısı otomatik güncellendiğinde sabahki alarmın devre dışı bıraktığını belirtiliyor.

Apple’dan konuyla ilgili bir açıklama henüz gelmedi. İddialar henüz kesinleşmese de uyanmak için iPhone’nuzu kullanıyorsanız, güncellemeyi gündüz saatlerinde yaparak geceye bırakmamanızda fayda var.

Güncelleme sonrası ise alarmının devrede olup olmadığını kontrol edilmesi gerekiyor.

Galaxy S7, USB Type-C İle Geliyor!

galaxy-s7-usb-type-c-ile-geliyor--6197312

Samsung’un yeni amiral gemi modeli olması beklenen Galaxy S7 hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı. Detaylar haberimizde… Bu zamana kadar satışa sunduğu telefonlarda yenilikçi bir tutum sergilemeye çalışan Samsung, aynı zamanda kullanıcılara son teknolojiyi sunmada da oldukça iyi bir izlenim yaratıyor.

 

Özellikle S6 Edge modellerinde kullandığı kavisli ekran ile birlikte başarılı olup olmayacağı tartışılan ancak satışların ortaya çıkması ile birlikte güzel bir çizgi çizen firma, bir kez daha bu durumu kanıtlama niyetinde. Gelen yeni bilgilere göre Samsung, geliştirmekte olduğu Galaxy S7 modelinde USB Type-C bağlantı noktasını es geçmeyecek. USB 3.0’a göre çok daha hızlı veri aktarımı sunan ve aynı zamanda yoğunluk bakımından da başarılı olan USB Type-C, şimdilerde Nexus 5X ve Nexus 6P cihazları ile birlikte gelmekte. Android Marshmallow kullanan bu telefonların yanına Galaxy S7’nin de ekleneceği belirtiliyor. Eğer ön görülen bilgiler doğru çıkarsa, Samsung’un Micro USB girişini nihayet arkasında bırakacağını söyleyebiliriz. Konu hakkında yeni gelişmeler yaşandıkça aktarmaya devam edeceğiz, bizi takip etmeye devam edin.

Android İle Chrome OS Arasındaki Çekişmenin Sonucu

Bir kaç yıl önce Google Android ve Chrome OS işletim sistemlerini duyurduğunda iki işletim sisteminden hangisinin kazanan olacağı hangisinin ise yok olup gideceği merak konusuydu. Google Chrome OS için sonun…

 

android-ile-chrome-os-arasindaki-cekismenin-sonucu-6111016

 

Bir kaç yıl önce Google Android ve Chrome OS işletim sistemlerini duyurduğunda iki işletim sisteminden hangisinin kazanan olacağı hangisinin ise yok olup gideceği merak konusuydu. Google Chrome OS için sonun başlangıcı yeni Pixel olabilir. Android Police’in raporuna göre yeni Pixel C’nin işletim sistemi Android’in son sürümü olacak. Bu Android’in Pixel cihazları için ilk defa kullanılması anlamına geliyor. Chromebook ailesinin Pixel serisi ilk defa 2013 yılında tanıtılmıştı. Bugüne kadar Google ChromeOS ile Android arasında ki çizgiyi korumuştu. Google’ın web browserı Chrome bazlı ChromeOS geleneksel dizüstü bilgisayarlar ve bilgisayar benzeri cihazlarda bulunuyordu.

Android ise tabletler, telefonlar ve son zamanda artış gösteren saatler ve televizyonlar gibi daha düşük donanımlı cihazlarda yer alıyordu. Yeni Pixel C, Microsoft Surface benzeri hibrid bir bilgisayar, tablet benzeri bir ürün olacak. Yanında takılabilir klavyesi ile birlikte gelecek. Bu konuda ChromeOS yerine Android işletim sistemine sahip olması aslında sürpriz değil. Bir diğer değişik ise yeni Pixel C’nin Chromebook markası altında olmaması. Yinede Android’in büyümesi Google’ın Chromebook ailesi için işletim sistemi planlarında yapılacak olan değişikliğin bir göstergesi olabilir.